• Slider1
 • Slider2

Przygotowanie mieszkania do zwalczania pluskiew

 

Pluskwy - skuteczne zwalczanie

 

Zamgławianie

Jak przygotować mieszkanie, by pozbyć się wszystkich pluskiew?

 1. Spakuj do worków na śmieci wszystkie rzeczy, które miały kontakt z łóżkami i materacami: pościel, koce, narzuty, pledy, poduszki i maskotki, a także te, które się z nimi stykały: firanki, schowane pod łóżkiem pokrowce i walizki, etc.

 2. Po zabiegu, w miarę możliwości poddaj te rzeczy działaniu wysokiej temperatury: upierz (minimum 60 stopni Celsjusza), wysusz w suszarce bębnowej, wyprasuj, latem zostaw w worku na ostrym słońcu, etc. Pluskwy i ich jaja giną w temperaturze powyżej 60 stopni Celsjusza.

 3. Rozmontuj łóżko tak bardzo, jak się da – rozkręć je, rozłóż, wyjmij materac. Im lepszy będzie dostęp do zagłębień i szczelin – tym lepszy efekt odpluskwiania. Wszystkie elementy starannie odkurz, a worek – szczelnie zamknięty w plastikowej torbie – wyrzuć.

 4. Zamknij okna.

 5. Odłącz od zasilania sprzęty elektryczne.

 6. Odsuń wszystkie możliwe meble na minimum 30 centymetrów do ściany tak, by udostępnić listwy i szpary przypodłogowe. Pluskwy lubią się tam chować, by bezpiecznie doczekać nocnego żerowania.

 7. Pozdejmuj obrazy i plakaty ze ścian i, opierając o szafki, obróć je tyłem do przodu.

 

Skuteczną metodą zwalczania pluskiew jest wymrażanie pluskwy za pomocą wymrażania Cryonite. Więcej informacji o tej metodzie znajduje sie tutaj.
Wymrażanie - skuteczny i bezpieczny sposób na zwalczanie pluskiew

 

Każdy, kto kiedykolwiek miał w swoim otoczeniu pluskwy, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak uciążliwy jest ten problem. Nawet szczęśliwcy, którzy nie spotkali się jeszcze z tymi zdecydowanie niechcianymi mieszkańcami wielu domów - intuicyjnie liczą, że nie spotkają się z pluskwami w swoim otoczeniu. Praktyka niestety jest taka, że bez najmniejszego problemu można przynieść pluskwy z zewnątrz - nawet jeśli w samym domu dbaliśmy o idealną czystość. Spójrzmy więc: co możemy zrobić, gdy nas też dotknie plaga pluskiew? Dzięki uzyskaniu takiej wiedzy, mamy większą szansę szybciej wyeliminować te szkodniki.


Czy pluskwy są groźne?


Niestety tak. Sam fakt, że żywią się one ludzką krwią - sygnalizuje nam, że mogą stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia. Co jednak realnie nam grozi? Ugryzienie przez pluskwę, oprócz swędzącego bąbla może nam przynieść różne choroby, ze względu na roznoszone przez nie bakterie - między innymi gronkowca złocistego. Efektem takiego ugryzienia mogą być tak poważne infekcje, jak:

 • zapalenie szpiku kostnego,
 • posocznica,
 • zespół wstrząsu toksycznego,

i wiele innych. Co gorsza, znaleziono też pluskwy zarażone tak zwaną superbakterią, odporną na powszechnie używane antybiotyki.


Skuteczne zwalczanie pluskiew


Skoro wiemy już jak niebezpieczne potrafią być pluskwy zwalczanie ich powinno być priorytetem. Przyjrzyjmy się zatem możliwym sposobom radzenia sobie z nimi. Do tej pory popularne były dwie metody walki - naturalna oraz chemiczna. Ta naturalna wykorzystywała doświadczenia naszych babć, stosujących choćby olej lawendowy czy naftę do odstraszania pluskiew - niestety efekty nie są rewelacyjne. Metoda chemiczna natomiast jest znacznie bardziej skuteczna - ale też potencjalnie bardziej niebezpieczna. Agresywne chemikalia muszą być po wszystkim bardzo dokładnie wyeliminowane, gdyż kontakt nas, naszych dzieci albo zwierzaków domowych z silnymi substancjami chemicznymi może mieć bardzo poważne konsekwencje. Dlatego też, jeśli już pojawią się pluskwy, to zwalczanie ich możemy zrealizować dzięki najnowszej i najbezpieczniejszej metodzie, jaką jest wymrażanie.Niska temperatura w walce z pluskwami


Niska temperatura może być stosowana prozdrowotnie - wizyty w komorze kriogenicznej pozytywnie wpływają na nasz stan. Jednocześnie taką samą niską temperaturę możemy wykorzystać do pozbycia się pluskiew. Jeżeli zatem wybierzemy wymrażanie pluskwy powinny szybko i skutecznie zniknąć z naszego otoczenia. Wyprodukowana i opatentowana przez Amerykanów lanca Cryonite pozwala rozpylić suchy lód (pozyskiwany z czystego dwutlenku węgla) bezpośrednio na zapluskwione miejsca – meble, dekoracje, szpary w podłogach czy ścianach etc., a niska temperatura, na poziomie -74 stopni Celsjusza, błyskawicznie zabija pluskwy we wszystkich stadiach ich rozwoju (co ważne - również ich jaja nie są w stanie przetrwać tak niskiej temperatury). Wymrażanie jest metodą w stu procentach ekologiczną, bezpieczną dla dzieci, kobiet w ciąży i zwierząt domowych (poza pluskwami). Do przeprowadzenia zabiegu nie potrzeba niczego poza dwutlenkiem węgla, zamienianym w urządzeniu w suchy lód. Odpluskwiana powierzchnia pozostaje sucha, więc po odkurzeniu nadaje się od razu do użycia.
 


Jak się przygotować do wymrażania pluskiew?


Osoby, które wiedzą jak intensywne muszą być przygotowania do wykorzystania metody chemicznej - będą mile zaskoczone, że w przypadku wymrażania prawie nic nie trzeba przygotowywać. Wymrażanie nie wymaga specjalnego przygotowania pomieszczenia, gdyż odpowiednio ukształtowana lanca jest w stanie dotrzeć do każdego zakątka, a po zabiegu wystarczy poodkurzać i można już wrócić do normalnego życia i pracy (tę oszczędność czasu doceniają zwłaszcza hotelarze i właściciele innych obiektów usługowych, w których – jak w każdym biznesie – czas to pieniądz). Polecamy jedynie, by przed przybyciem naszego technika zebrać luźne, nadające się do prania rzeczy i wyprać je w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Mniej rzeczy do wymrażania oznacza dla Państwa niższy koszt zabiegu (uzależniony od ilości zużytego przez nas gazu).
 


Dlaczego warto wybrać akurat naszą firmę?


Od wielu lat zajmujemy się skutecznie zabiegami dezynsekcji, dezynfekcji i deratyzacji na terenie województwa mazowieckiego. Mamy bogate doświadczenie we wspieraniu zarówno klientów indywidualnych, jak i całych spółdzielni mieszkaniowych, instytucji państwowych, zakładów produkcyjnych etc. Dołączcie Państwo do grona naszych zadowolonych klientów - sprawimy, że problem z niechcianymi gośćmi szybko zniknie. Nie warto tracić czasu na nieskuteczne „domowe” metody. Warto natomiast skorzystać z procedury, która jest standardem walki z insektami w USA, a teraz dostępna jest też w Polsce.

Zwalcz Szkodniki
ul. Daniłowskiego 16/32, 01-833 Warszawa
tel: +48538111172, email: biuro@zwalcz-szkodniki.pl