• Slider1
  • Slider2

nornica

Nornica

Nornicę wielu myli z myszą, ale tak naprawdę bliżej jej do chomika. Nornicę od myszy można odróżnić przede wszystkim po kolorze. W Polsce najpopularniejszą odmianą jest nornica ruda, mająca rdzawe (na brzuchu białawe) futro. Nornica ruda ma też krótszy niż u myszy ogon. Choć długość ciała przeciętnego osobnika sięga 10 centymetrów, ogony rzadko przekraczają 5 centymetrów, są więc zauważalnie krótsze niż korpus.

Nornice często mieszkają w lasach i polnych zaroślach. Bywa jednak, że pojawiają się i w przydomowych ogrodach, sadach i na działkach. Zazwyczaj żywią się nasionami, larwami i bezkręgowcami - ślimakami, pająkami, owadami. Problem pojawia się, gdy, na przykład przy dużej populacji – tego pożywienia jest za mało. Wtedy coraz chętniej podjadają pędy i kłącza roślin, a także, gdy wciąż są głodne, obgryzają korę z młodych krzewów i drzewek.

Kłopotliwe mogą być też drążone przez nornice korytarze w wierzchniej warstwie gleby i w ściółce. Zapadając się, pogarszają estetykę trawnika. Drążące tunel gryzonie niejednokrotnie uszkadzają też korzenie roślin.
ul. Daniłowskiego 16/32, 01-833 Warszawa
tel: +48538111172, email: biuro@zwalcz-szkodniki.pl