• Slider1
  • Slider2

Przygotowanie prusaki

Przygotowanie do dezynsekcji

O tym, jak szybka i skuteczna będzie walka z prusakami, decydują w znacznej mierze sami lokatorzy. Ważne jest więc, by odpowiednio przygotować mieszkanie, w którym ma być przeprowadzona dezynsekcja.

Jak przygotować się do żelowania mieszkania?

  1. Uprzątnij blaty i podłogę. Ważne jest, by prusaki skoncentrowały się na najłatwiej dostępnym i najapetyczniejszym pożywieniu – zatrutym żelu – a nie na poniewierających się okruchach po ludzkich posiłkach.

  2. Zrób miejsce przy ścianie, odsuń szafki, by można było zaaplikować tam żel.

  3. Opróżnij szafkę pod zlewem.

Jak przygotować się do oprysku mieszkania?

  1. Zabezpiecz jedzenie. Co możesz, pochowaj do kuchennych szafek. To, co zazwyczaj leży na wierzchu (chlebak, kosz z owocami, małe agd – blender, krajalnicę, etc.) umieść w kartonie i najlepiej wynieś z miejsca oprysku.

  2. Zrób miejsce przy ścianie. Lekkie meble w miarę możliwości odsuń o 30-40 centymetrów od ścian i od siebie nawzajem tak, by równomiernie pokryły się opryskiem.

  3. Zabezpiecz artykuły dla dzieci. Pochowaj zabawki, pościel, ubranka tak, by nie leżały na wierzchu i by oprysk nie miał do nich swobodnego dostępu. Najlepiej umieść je w kartonie lub worku.

  4. Schowaj artykuły higieniczne: szczoteczki do zębów, pościel, ręczniki, a także ręczniki kuchenne.

  5. Zabezpiecz zwierzęta domowe. Wyprowadź wszystkie czworonogi na zewnątrz, a ich rzeczy schowaj do worka lub szczelnego kartonu (miskę, gryzaki, poidełka). Zamknij worki z karmą. Nie wpuszczaj pupili do czasu, aż preparat wyschnie (mniej więcej pół godziny). Zwierzęta z terrariów i akwariów wynieś, a jeśli to nie możliwe, szczelnie zamknij (rybkom wyłącz napowietrzanie).

Po zabiegu:

Odczekaj z powrotem do mieszkania minimum pół godziny, aż preparat wyschnie. W tym czasie pozostaw otwarte okna i (jeśli to możliwe) drzwi balkonowe, by jak najlepiej wywietrzyć pomieszczenia. Umyj powierzchnie, które będą miały kontakt z żywnością (stół, blaty) lub ze skórą (wannę).

 

Prusaki można skutecznie zwalczyć m.in. dzięki metodzie żelowej, o której szerzej tutaj.

Pozbycie się prusaków skutecznie z Zwalcz-Szkodniki.pl

 

Dojeżdżamy do miejscowości takich jak: Warszawa, Marki, Ząbki, Wołomin, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Pruszków, Grodzisk Mazowiecki, Piaseczno, Otwock, Zielonka, Łomianki, Józefów, Radzymin, Milanówek, Piastów, Brwinów, Konstancin Jeziorna, Błonie, Sulejówek,Kobyłka, a także do powiatów: warszawskiego, warszawskiego zachodniego, grodziskiego, legionowskiego, pruszkowskiego, nowodworskiego, piaseczyńskiego, otwockiego, mińskiego i wołomińskiego.

dezynsekcja prusaków legionowo
ul. Daniłowskiego 16/32, 01-833 Warszawa
tel: +48538111172, email: biuro@zwalcz-szkodniki.pl